Kullanım için talimatlar Venoten

Venoten Kullanımına İlişkin Endikasyonlar

Hazırlanmış cilde Venoten krem ​​uygulamak

Venoten kremi bugün Kıbrıs'taki varisli damarlar için en etkili çaredir. Birçok kullanıcı, kısa sürede ve hoş olmayan sonuçlara yol açmadan varisli damarlardan kurtularak bu konuda zaten olumlu eleştiriler bıraktı.

Krem, kullanım için kapsamlı bir endikasyon listesi içerir:

 • ağrı;
 • uzuvlarda
 • ağırlık;
 • yanma ve kaşıntı hissi;
 • ödem;
 • hacimsel damarların tezahürü;
 • görsel olarak ayırt edilebilen vasküler ağ;
 • gece krampları.

Bu semptomları yaşarsanız, daha ciddi hastalıkları önlemek için hemen Venoten ile tedaviye başlamanız faydalı olacaktır.

Önerilen Venoten Kullanımı

Talimatlar her krema paketine dahildir. Varisli damarlar için çare kullanmadan önce mutlaka okunması gerekir.

Krem, ciltte renk veya yağlı lekeler bırakmayan hafif, iyi emilmiş bir dokuya sahiptir. Giysileriniz konusunda sakinleşebilir ve kremi size uygun olduğunda uygulayabilirsiniz.

Genel kurallar aşağıdaki gibidir:

 1. Kremi günde iki kez - sabah ve akşam - uygulayın.
 2. Uygulamadan önce deri yüzeyinin temiz, kuru ve hasarsız olduğundan emin olun.
 3. Kremin miktarı, cildin emme kabiliyetine göre ayrı ayrı belirlenir veya ilgili hekim tarafından belirlenir.
 4. Kolaylık sağlamak için bir aplikatör kullanılabilir.
 5. Önerilen minimum kurs 1 aydır.
 6. Kurs, kişisel duygularınıza bağlı olarak uzatılabilir veya bir süre sonra tekrarlanabilir.

Venoten kremi kullanmak için bireysel bir şema, duruma ilişkin profesyonel değerlendirmesine dayalı olarak ilgili hekim tarafından önerilebilir.

Kontrendikasyonlar ve riskler

Krem hipoalerjeniktir, ancak bireysel alerjik reaksiyon olasılığı tamamen göz ardı edilemez. Varisli damarları tedavi etmek için bir krem ​​kullanmadan önce, cildinizin sağlıklı bir bölgesine az miktarda krem ​​uygulayarak cildinizin tepkisini inceleyin. Hoş olmayan reaksiyonlarda bir dermatoloğa danışmadan kremi kullanmamalısınız.

Kremi belirtildiği gibi kullanırken rahatsız edici semptomlar kötüleşirse, krem ​​dozajını düşürmeye değer olabilir. Hoş olmayan reaksiyonlara neden olmayan önerilen dozu bireysel olarak belirlemek için doktorunuzla iletişime geçin. Özellikle varisli damarların ileri aşamalarında, tedavi sadece ilgili hekimin gözetimi altında yapılmalıdır.

Çocukluk, hamilelik ve emzirme bir kontrendikasyon değildir, ancak bu durumda uzman bir uzmana danışmayı ihmal etmemelisiniz. Yalnızca bir doktor faydaları ve olası riskleri doğru bir şekilde ilişkilendirebilir ve uygun tavsiyelerde bulunabilir.